Karta stałego pobytu dla obcokrajowca, cudzoziemca – formalności związane z zezwoleniem na pobyt stały

Aby cudzoziemiec mógł uzyskać zezwolenie na pobyt stały, najpierw musi złożyć odpowiedni wniosek. Kierowany jest do wojewody (wybór urzędu powinien być zgodny z miejscem pobytu obcokrajowca).

Realizując tego typu formalności, trzeba pamiętać o obowiązujących terminach. Nie należy zwlekać z wnioskiem; złożenie takiego dokumentu możliwe jest najpóźniej w ostatni dzień legalnego pobytu cudzoziemca w Polsce. Posiadaczem/posiadaczką karty pobytu mogą być również osoby, które nie ukończyły 18 roku życia. W takich przypadkach złożeniem wniosku muszą się zająć opiekunowie. Obecność osoby małoletniej nie jest wymagana, jeśli dziecko ma mniej niż 6 lat. Gdy przekroczy ten wiek, musi być ona obecna przy składaniu wniosku.

 

Karta pobytu a wymagane dokumenty

Powyższe kwestie to tylko część formalności, o które należy zadbać w związku z wnioskiem o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt stały. To dlatego wiele osób, zamieszkujących Warszawę i okolice, decyduje się skorzystać z profesjonalnej pomocy w uzyskaniu karty pobytu.

Wiele wątpliwości wiąże się z niezbędną dokumentacją. Informujemy o aktualnych wymogach i dbamy o to, żeby osoby korzystające z naszej pomocy nie musiały na skutek różnorodnych niedopatrzeń uzupełniać dokumentacji w późniejszym terminie.

Profesjonalne pomoc w uzyskaniu karty pobytu

Część zgłaszających się do nas osób nie jest pewna, czy ma szansę otrzymać kartę stałego pobytu. Nasi specjaliści z Warszawy dokładnie przybliżają sytuacje, które mogą wpłynąć na odmowną decyzję w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt stały. Jesteśmy pewnym i rzetelnym źródłem wiedzy. Z naszą pomocą zaoszczędzą Państwo czas i unikną nieprzyjemności związanych z niepoprawnym wypełnieniem wniosku. Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji o tym, ile czasu zajmuje postępowanie dot. udzielenia zezwolenia na pobyt stały oraz przybliżymy, jak wyglądać będzie Państwa status po złożeniu wniosku.

 

Legalizacja pobytu na terenie Rzeczpospolitej Polski – kto może skorzystać z naszej pomocy?

Proponujemy rzetelne pośrednictwo w kontakcie z urzędami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest kwestia legalizacji pobytu cudzoziemców. Szanujemy Państwa czas, dlatego stawiamy na sprawność działania. Doskonałe przygotowanie i doświadczenie pozwalają nam:

  1. bezbłędnie oszacować, jak długo zajmą formalności w związku z legalizacją pobytu obcokrajowców;
  2. wyczerpująco odpowiedzieć na pytania, nurtujące naszych klientów.

Nie ma znaczenia, czy po pomoc zgłaszają się do nas przedsiębiorstwa, czy osoby indywidualne – z równym zaangażowaniem i skutecznością dbamy o wybór właściwych procedur, weryfikację zgromadzonej dokumentacji, odpowiednie zaświadczenia i szereg innych szczegółów, bez których pozytywne rozpatrzenie wniosku o legalizację pobytu nie byłoby możliwe.

Zachęcamy do sprawdzenia innych usług imigracyjnych, które oferujemy w ramach wsparcia cudzoziemców.

Kontakt z nami

Doradztwo Imigracyjne H&M
ul. Pszczelińska 50
05-840 Brwinów
tel.: 798 – 707 – 157
e-mail: biuro@d-hm.pl

Translate