Zezwolenia na pobyt rezydenta.

Zezwolenie na pobyt rezydenta, zaproszenie dla obcokrajowca i karta pobytu to tematy, którymi często zajmują się nasi specjaliści z Warszawy. Z profesjonalnym wsparciem znika problem szumu informacyjnego oraz konieczność samodzielnego sprawdzania przepisów. Jesteśmy tu po to, żeby zdjąć z Państwa ten obowiązek.

Do czego uprawnia zezwolenie na pobyt rezydenta?

Osoby, które otrzymały takie zezwolenie, mają prawo do stałego pobytu w Polsce. W praktyce oznacza to więc, że pobyt rezydenta może być czasowo nieokreślony. Nie należy zapominać jednak o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielu bądź właścicielce takiego dokumentu jak karta pobytu dla obcokrajowca. Mimo że pobyt rezydenta w Polsce może mieć charakter stały, ważność karty kończy się wraz z upływem pięciu lat. Gdy to się stanie, konieczna jest wymiana karty.

Nasze doświadczenie oraz znajomość przepisów gwarantują, że Klienci korzystający z naszych usług otrzymają sprawdzone i przydatne informacje. Świadczona pomoc dotyczy nie tylko określenia wymogów prawnych. Dzielimy się praktycznymi wskazówkami, które ułatwią i przyspieszą dopełnienie formalności w związku z takimi kwestiami jak zezwolenie na pobyt rezydenta w Polsce, karta pobytu dla obcokrajowca, zaproszenie dla cudzoziemca.

Legalny pobyt rezydenta w Polsce – kiedy można starać się o zezwolenie?

Rezydent powinien spełnić określone wymagania. W przeciwnym razie jego wniosek o pozwolenie na pobyt rezydenta spotka się z decyzją odmowną. Ważne będzie:
1. posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego
2. posiadanie prawa do lokalu
3. znajomość języka polskiego (mp. na poziomie B1)
4. stabilne źródło dochodu.
Nie należy zapominać także o tym, że o zezwolenie na pobyt rezydenta mogą ubiegać się tylko te osoby, które legalnie przebywają w Polsce minimum 5 lat.

Pobyt i zaproszenie dla rezydenta – jakie dokumenty będą potrzebne?

Pomagamy klientom ze wszystkimi procedurami oraz z kompletowaniem dokumentacji. Należy zatroszczyć się m.in. o wypełnienie wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt rezydenta oraz dostarczyć oryginał paszportu, wraz z kserokopiami i fotografiami. To najprostsze kroki. Trzeba będzie przygotować także m.in. dokumenty, które potwierdzą, że osoba ubiegająca się o zezwolenie na pobyt rezydenta spełnia kryteria dotyczące pobytu w Polsce.

W skrócie – należy przedstawić formalny dowód, że osoba spełnia wszystkie określone prawnie wymogi. Żeby zdobyć pozwolenie na pobyt rezydenta trzeba więc mieć pewną biegłość w kwestiach biurokratycznych i dokładnie zapoznać się z wytycznymi. Każdy błąd może kosztować wydłużenie procesu, co będzie szczególnie dotkliwe dla osób, którym zależy na czasie. Z naszymi ekspertami załatwienie formalności przestanie być pracochłonnym i czasochłonnym procesem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nasi klienci mogli dostać pozwolenie na pobyt rezydenta tak szybko, jak to tylko możliwe. Zaproszenie dla obcokrajowca również wymaga spełnienia szeregu formalności. Działamy kompleksowo, co pozwala nam zapewnić rzetelne wsparcie osobom w różnych sytuacjach.

Zaproszenie dla rezydenta

O wpisanie do ewidencji zaproszeń mogą starać się zarówno osoby prawne, jak i jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej. Zaproszenie dla obcokrajowca to swoisty dowód na to, że cudzoziemiec dysponuje środkami, które gwarantują mu utrzymanie się podczas pobytu w Polsce. Zdarza się, że wniosek o zaproszenie dla cudzoziemca zostaje odrzucony. Warto pamiętać, że to jeszcze nie koniec postępowania, bo w terminie dwóch tygodni można odwołać się od takiej decyzji wojewody.

Zapraszamy do nawiązania współpracy z firmą z Warszawy. Karta pobytu dla obcokrajowca, zaproszenie dla cudzoziemca, pobyt rezydenta, zaproszenie dla rezydenta – doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu sprawi, że formalności przestaną być czynnikiem blokującym, który utrudnia Państwu załatwienie konkretnej sprawy.

Kontakt z nami

Doradztwo Imigracyjne H&M
ul. Pszczelińska 50
05-840 Brwinów
tel.: 798 – 707 – 157
e-mail: biuro@d-hm.pl

Translate